Witaj w społeczności zaangażowanych ojców, którzy chcą budować dobre relacje ze swoimi dziećmi i rozwijać się jako rodzice

Uniwersytet Ojców. Święta – świetna okazja, tato!

12 grudnia 2012 spotkaliśmy się przy świątecznie zastawionym stole, by porozmawiać o roli świąt w budowaniu relacji ojca z rodziną.

Omówiliśmy nasze męskie podejście do przygotowań świątecznych. Wymieniliśmy się doświadczeniami i najlepszymi praktykami nt. tego, jak uczynić z okresu przygotowań i samych świąt czas magiczny. Co konkretnie robimy, w czym pomagamy naszym żonom, w co angażujemy nasze dzieci.

Podkreślaliśmy, że pomimo zabiegania i dużego tempa, warto dbać o to, by np. dużo wcześniej kupić prezenty, część z nich przygotować własnoręcznie razem z dziećmi, pomóc dzieciom napisać list do św. Mikołaja. Wskazywaliśmy korzyści z odciążenia żony w porządkach domowych i przygotowaniu świątecznych potraw. Podawaliśmy liczne przykłady na to, że atmosferę świąt można budować dużo wcześniej, tworząc atmosferę skupienia i wyciszenia, zamiast nerwów i zabiegania. Skonstatowaliśmy, że czas przygotowań jest świetną okazją do budowania relacji z dzieciakami.

Skomentuj