Witaj w społeczności zaangażowanych ojców, którzy chcą budować dobre relacje ze swoimi dziećmi i rozwijać się jako rodzice

Uniwersytet Ojców. Ojciec – Wychowawca

Na dzisiejszym spotkaniu zastanawialiśmy się, czym tak naprawdę jest wychowanie, co się na nie składa i co powoduje, że jest skuteczne bądź nie.
 
Niezwykle inspirujące jest sam fakt, jak różnorodnie podchodzimy do kwestii wychowania i jak wiele można się nauczyć z samego tylko przysłuchiwania się innym ojcom.
 
Aleksander przeprowadził szalenie wciągającą dyskusję nt. dyscypliny, jako kluczowego składnika wychowania. Mało który z nas wiązał wcześniej specyficznie rozumianą dyscyplinę ze skutecznym podejściem do wychowania.
 
W kolejnej części spotkania jak zwykle wymieniliśmy nasze sprawdzone sposoby - tym razem wychowawcze. Okazuje się, że często najprostsze z nich, ale konsekwentnie stosowane przynoszą najlepszy efekt.
 
Temat wychowania i naszej  postawy ojcowskiej w ramach wychowania naszych dzieci jest tak głęboki i wieloaspektowy, że postanowiliśmy go kontynuować w kwietniu. Połączymy go rolą ojca - opiekun.

Skomentuj