Witaj w społeczności zaangażowanych ojców, którzy chcą budować dobre relacje ze swoimi dziećmi i rozwijać się jako rodzice

Uniwersytet Ojców: Narady rodzinne

23 kwietnia 2015 dyskutowaliśmy, jak dzięki naradom rodzinnym poprawić komunikację i relacje pomiędzy rodzicami a dziećmi.

Aleksander Kisil, który był naszym ekspertem, przedstawił nam, czym są i dlaczego warto organizować narady rodzinne. Pokazał grubą księgę, w której przez 10 lat notował ustalenia ze swoich narad rodzinnych. Przykłady, które z niego cytował były najlepszym komentarzem i zachętą. Przedstawił nam fundamenty takich narad, ich schemat i wyzwania, które stoją przed rodzicami i dziećmi. Na wielu przykładach z życia opisał zasady, jakie warto stosować, by narady rodzinne faktycznie były skuteczne.

Czym więc są narady rodzinne? Jest to czas, gdzie w umówionym czasie i miejscu spotykamy się wszyscy razem i z szacunkiem do siebie nawzajem, bez negatywnych emocji i pośpiechu, przegadujemy ważne dla nas sprawy. Początkowo wydające się być sztuczne i przypominające zebrania w pracy spotkania. Jednak prowadzone cykliczne, delikatnie i z szacunkiem, zaczynają stanowić ramę, punkt wspólny działania rodziny. Dla rodziców stanowią ważny element zarządzania dziećmi i rodziną. Dla dzieci jest to świetnie miejsce uczenia się wzajemnej wymiany poglądów, kultury dyskusji, negocjacji, systematyczności, planowania, wywiązywania się z danych obietnic, mówienia prawdy itd.

Za miesiąc 21 maja 2015 omówimy kolejny ważny rodzicielsko temat. Zapraszamy!

Informacje o Uniwersytecie Ojców.

Informacje o III edycji Uniwersytetu Ojców.

Zapraszamy!

Skomentuj