Klub Ojców, ASK Analizy Szkolenia Konsulting oraz
Instytut Skutecznego Przywództwa i Zarządzania Uczelni Łazarskiego
zapraszają na
UNIWERSYTET OJCÓW
(edycja II)
cykl 10 merytorycznych mini-warsztatów dla aktywnych, choć zapracowanych ojców,
którzy odważą się rozwijać swoje kompetencje rodzicielskie
Zakres merytoryczny Uniwersytetu Ojców:
Zapraszamy Cię Tato do rocznej pracy nad sobą. Tak jak Twoje dzieci pracują od września do czerwca nad swoim rozwojem, tak i my, jako grupa zapracowanych ale zaangażowanych ojców, widzimy potrzebę rozwoju swoich kompetencji rodzicielskich. Stawiamy sobie za cel przyjrzeć się naszemu ojcostwu i je wzmocnić, pracując systematycznie do czerwca 2014 r. Każdy indywidualnie jak i wszyscy razem. Jak zamierzamy to zrobić?
Jako ojcowie pełnimy wobec swoich dzieci różne role. Analizując literaturę, poradniki, własne życie oraz dyskutując z wieloma ojcami, takimi jak Ty, wyróżniliśmy osiem ról ojca: opiekun, wychowawca, nauczyciel, kompan, gospodarz-właściciel, domowy minister finansów, głowa rodziny i obywatel.
Na wrześniowym spotkaniu omówiliśmy te właśnie role, sprawdzając, co konkretnie się za nimi kryje. Każdy z nas miał możliwość przeanalizowania swojego ojcostwa, tu i teraz, oraz wyznaczenia sobie celów i priorytetów na najbliższy rok szkolny. Na spotkaniach od 2-go do 9-go zgłębiamy systematycznie każdą z ww. ról w wybranym przez nas, ważkim
i praktycznym aspekcie bycia ojcem (sugerowane tematy poniżej). Wzorem poprzedniej edycji na każde spotkanie staramy się zaprosić eksperta z danego obszaru, a jednocześnie ojca, który uporządkuje i uzupełni nam wiedzę w obrębie danego zagadnienia. Na ostatnim, czerwcowym spotkaniu zaś każdy z nas indywidualnie, ale też wszyscy grupowo podsumujemy naszą roczną pracę nad sobą: spojrzymy na to, co się udało, co nie i spróbujemy zastanowić się, nad czym warto pracować w kolejnych latach bycia ojcem.
Co myślisz o takiej, jedynej w swoim rodzaju merytorycznej przygodzie, tato?
Proponowana tematyka spotkań (faktyczne tematy spotkań zależą od uczestników):
- Ojciec a szkoła i nauka dziecka
- Jak ojciec może budować bezpieczeństwo dziecka?
- Praca dziecka w domu – obowiązki i praca dodatkowa, w tym zarobkowa
- Jak budować poczucie godności i własnej wartości u dziecka?
- Zarządzanie czasem przez zapracowanego ojca i praktyczny work-life-balance
- Dziecko „nabroiło” - co zrobić? Rola ojca w sankcjonowaniu zachowań
- Jak ojciec może uwrażliwiać dzieci społecznie?
- Jak zaszczepiać w dzieciach przedsiębiorczość?
Formuła organizacyjna spotkań:
Spotykamy się w każdą drugą środę miesiąca (z wyjątkiem stycznia) w godz. od 17.45 do ok. 20 w Klubie Profesorskim Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Założenie jest takie, by spotkania odbywały się w czasie między pracą a domem i by zdążyć jeszcze poczytać dzieciom na dobranoc. Na uczestników czekają kanapki, owoce oraz ciepłe i zimne napoje.
Terminy spotkań (zawsze środa):
2013: 11 września, 9 października, 13 listopada, 11 grudnia
2014: 15 stycznia, 12 luty,12 marca, 9 kwietnia, 14 maja i 11 czerwca.
O autorach cyklu:
Aleksander Kisil – ojciec dwojga dzieci (córka 19 i syn 15 lat), doktor psychologii, Dyrektor Instytutu Skutecznego Przywództwa i Zarządzania Uczelni Łazarskiego, prelegent Uniwersytetu Ojców (UO) I edycji, harcmistrz, autor książki „Finanse rodzinne”, doradca, trener, coach, wykładowca, przedsiębiorca, twórca konkursu „Młodzi Przywódcy”.
Andrzej Jabłonowski – ojciec dwojga dzieci (syn 10 lat i córka 7 lat), zawodowo menedżer HR w międzynarodowej firmie, twórca społeczności aktywnych ojców „Klub Ojców”, moderator forów dyskusyjnych dla ojców, moderator UO I edycji.
Opłaty:
Opłata za uczestnictwo w jednym spotkaniu to 49,99 zł brutto (koszt cateringu i materiałów).
Co ja z tego będę miał?
To okazja do przepracowania Twojej roli i postawy ojca. To cykl dający Ci mnóstwo inspiracji oraz wyjątkową, nigdzie nie dostępną, okazję do wymiany doświadczeń z innymi równie zaangażowanymi ojcami. To szansa na nowe relacje – biznesowe i prywatne. Po takiej dawce wiedzy z pewnością będziesz innym ojcem!
Zgłoszenia
Odważysz się?! Na zgłoszenia czekamy pod adresem uniwersytet@klubojcow.pl
Masz dodatkowe pytania?
Zadzwoń! Andrzej 601 354 454, Aleksander 501 341 539
Przyłącz się i poczuj satysfakcję z bycia ojcem!
Zapraszamy!
2 Komentarzy