Witaj w społeczności zaangażowanych ojców, którzy chcą budować dobre relacje ze swoimi dziećmi i rozwijać się jako rodzice

Robimy eksperymentalne robaki!


Pomysł na 20 minut mądrej i wesołej zabawy z dzieckiem

 

Jakiś czas temu dostaliśmy zestawy do eksperymentów Funiversity. Wczoraj była w końcu okazja, by pobawić się z córką w eksperymenty. Wybraliśmy zestaw "FUN blob. Jak zrobić polimerowego robaka?".

Zabawa okazała się bardzo ciekawa i pełna ekscytacji. Z dwóch znajdujących się w opakowaniu składników naturalnie występujących w przyrodzie (alginian sodu i mleczan wapnia), barwnika i odrobiony wody wyczarowaliśmy robaki. Piękne, niezwykle kolorowe, mięciutkie i mega przyjemne w zabawie. Zachwytom córki przy kolejnych wstrzykiwaniach niebieskiego alginianu do mleczanu nie było końca! Błękitne robaczki, wieńce, serpentyny, kuleczki, łezki, a nawet piłeczki wychodziły spod ręki córki jak szalone! Wstrzykiwanie z nad spodka, od środka mleczanu, wstrzykiwanie z pęcherzykami powietrza i bez, szybko, wolno, ach ileż możliwości!

Ja, podczytując informacje z dołączonej instrukcji, mogłem błysnąć wiedzą chemiczną i przyrodniczą wobec córki, co podłechtało moje męskie ego! Córka przeszczęśliwa i nawet nie zauważyła, że dowiedziała się co to są polimery. Kuchnia zachlapana, ale co tam! Koszt: 16 zł. Jaki koszt! To inwestycja w siebie i dziecko, w nasz wspólny czas i relacje! W skrócie 20 minut świetnej zabawy i edukacji w jednym!

Bardzo polecamy Ci Tato, szczególnie w te dni, gdy na dworze plucha, a Ty masz mało czasu dla dziecka i chcesz go mądrze i z humorem spożytkować. Proste, łatwe i przyjemne! 

Funiversity_Polimerowy-robak_01

Skomentuj