Witaj w społeczności zaangażowanych ojców, którzy chcą budować dobre relacje ze swoimi dziećmi i rozwijać się jako rodzice

Praktyczna pielęgnacja niemowlaka

"Mamo tato co ty na to? O opiece, pielęgnacji i rozwoju waszego maleństwa"
Autor: Zawitkowski Paweł
Wydawca: Marceli Szpak
Wiek dziecka: Ciąża; Niemowlę / żłobek

Dlaczego warto?

Miałem ten zaszczyt i przyjemność być u p. Pawła Zawitkowskiego na szkole rodzenia. W rewelacyjny i prosty sposób wytłumaczył nam, jak dziecko przechodzi od leżenia na plecach do chodzenia (pokazywał to, kładąc się na podłodze w szpitalu), jak należy trzymać dziecko, przewijać je, czemu chwytać tak, a nie inaczej. Choć moje dzieci są już stosunkowo duże, ciągle z żoną niezwykle ciepło wspominamy te wyjątkowo praktyczne zajęcia. W podobnym stylu jest też utrzymana jego książka, a co ważne dla rodziców pierwszego dziecka, do książki dołączona jest płyta z kilkugodzinnym nagraniem DVD, jak umiejętnie obchodzić się z kilkudniowym skarbem.

Każdy z nas ojców za pierwszym razem mocno się stresuje, by nie zrobić dziecku krzywdy, ale zaręczamy, że po obejrzeniu tych filmów, będzie Ci o niebo łatwiej.

Niech za dodatkową rekomendację posłużą słowa jednej z mam, p. Agnieszki Marmołowskiej: "Aż dziwne, że tak piękna książka wyszła spod pióra lekarzy i fizjoterapeuty. Jest super. Pełna ciepła i zrozumienia dzieci, a jednocześnie bardzo profesjonalna. Bardzo zgrabne połączenie prostych i praktycznych porad dotyczących codziennych rozterek rodziców, pomysłów jak zadbać o rozwój niemowlaka i piękna opowieść o świecie dzieciaków. Mnóstwo pozytywnej energii. A film dołączony do książki jest chyba unikatem. Nie spotkałam się do tej pory z takim pomysłem, a do tego, to 4 godziny świetnej nauki i zabawy. Polecam."

Jest także druga część tej książki - dotycząca starszych dzieci do 12 roku życia.

1 Komentarzy

  1. Autor: Wojtek
    Data: lipiec 14, 2013
    Pamiętaj swój pierwszy raz z dzieckiem. Jak ja się bałem! Że za mocno ścisnę, że mi wypadnie, że coś się stanie i dostanę burę od żony !!! Faktycznie, obejrzałem kilka filmików Zawitkowskiego, spróbowałem i luuuuuuuzik! Polecam wszystkim nowym tatom! [Odpowiedz]

Skomentuj