Witaj w społeczności zaangażowanych ojców, którzy chcą budować dobre relacje ze swoimi dziećmi i rozwijać się jako rodzice

Klub Ojców na warszawskich Kabatach wystartował!

Z przyjemnością informujemy, że 25 lutego 2016 odbyło się pierwsze spotkanie Klubu Ojców na warszawskich Kabatach!

Gościliśmy w nowoczesnych murach Prywatnej Szkoły Podstawowej im. Lindego i Niepublicznego Przedszkola "Szkrabki" na ul. Rosoła 10. Grupa zaangażowanych ojców, w zdecydowanej większości dumnych tatusiów dzieci uczęszczających do tych placówek, dość nieśmiało, nie wiedząc do końca czego mogą się spodziewać, zebrała się w  świetlicy szkolnej.

20160225_180923_www

Choć siedzenia nie były ewidentnie dopasowane do zbyt wyrośniętych słuchaczy, to zebrani ojcowie pewnie nawet tego nie zauważyli. Bo Aleksander natychmiast zabrał ich w podróż pokazującą jak radosną i dającą mnóstwo satysfakcji może być przygoda bycia ojcem! Ojcem obecnym (pomimo niezliczonych zawodowych obowiązków), ojcem chętnym do bycia z dzieciakami (pomimo codziennego zmęczenia), ojcem zaangażowanym w wychowywanie dzieci razem z ich mamą, ojcem świadomym, ojcem kochającym, ojcem empatycznym, ojcem dającym swoim dzieciom korzenie i skrzydła.
Ojcem, który może, jeśli tylko będzie chciał, wstać sprzed telewizora czy wyłączyć swojego smartfona i udać się na zdobywanie ojcowskiego Mount Everestu!

Lokalny Klub Ojców dopiero będzie się kształtować. Potrzeba zapewne kilku miesięcy, by grupa okrzepła, a ojcowie lepiej się poznali i otworzyli na siebie nawzajem. Warto poczekać! Na tę chwilę większość zebranych ojców opowiedziała się za dyskutowaniem na kolejnych spotkaniach ważnych spraw wychowawczych. Na najbliższe spotkanie zaplanowano dyskusję o dyscyplinie i porządku oraz roli ojca w ich wprowadzaniu i egzekwowaniu. Mamy szczerą nadzieję, że ci wspaniali ojcowie będą chcieli wspólnie ze sobą i swoimi dziećmi realizować przeróżne szalone pomysły!

20160225_193633_www

Kolejne spotkanie zaangażowani ojcowie z warszawskich Kabat zaplanowali na 31 marca 2016 o godz. 18.00, w pierwszy czwartek po świętach wielkanocnych. Dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Małgorzaty Kwiatkowskiej spotkają się w tym samym miejscu, na ul. Rosoła 10 (róg Wąwozowej, niedaleko końcowej stacji metra).

Zapraszamy wszystkich ojców z Kabat i Ursynowa, ale nie tylko, by wspólnie stworzyć lokalną kameralną grupę zaangażowanych ojców, którzy chcą budować fajne i mądre relacje ze swoimi pociechami i nie zawahają się wyjść ze strefy komfortu i rozwijać się w obszarze rodzicielskim.
To okazja do:
- posłuchania innych, bardziej doświadczonych ojców od siebie,
- poznania ojców dzieci w podobnym wieku, na podobnym etapie rozwoju oraz wymiany spostrzeżeń i wrażeń,
- zainspirowania się pomysłami innych ojców i zebrania najlepszych praktyk,
- udziału we wspólnie organizowanych przygodach z dziećmi i innymi ojcami w miejscu zamieszkania i daaaleko poza nim!

Chcesz dołączyć? Serdecznie zapraszamy!

Jesteś partnerką ojca swoich dzieci, który czuje się trochę pogubiony w swojej roli albo ciągle nie może znaleźć czasu na dzieci? Zaproś go do nas!

Zgłoszenie wyślij adres andrzej @ klubojcow.pl.

Bo kto chce, szuka sposobu!

 

Skomentuj