Witaj w społeczności zaangażowanych ojców, którzy chcą budować dobre relacje ze swoimi dziećmi i rozwijać się jako rodzice

Jak Ojciec i Syn – wyjątkowo poruszający film

Tato zabierz partnerkę na niezwykły film!

„Jak ojciec i syn” to subtelny i poruszający portret współczesnej rodziny, film dla każdego kto jest lub chciałby zostać rodzicem. Państwo Nonomiya pewnego dnia odkrywają, że od sześciu lat wychowują nie swoje dziecko – w szpitalu ich syn został podmieniony z innym chłopcem. Szybko odnajdują drugą poszkodowaną rodzinę i równie szybko sprawę rozwiązują w sądzie. Decyzje zapadają, ale dylematy i emocjonalne rozdarcie pozostają – obie rodziny muszą rozważyć, co zrobić ze świadomością, że przez lata obdarzali miłością nie swoje dziecko. Rozpoczynają delikatny proces zamiany chłopców, ale im większy porządek zaprowadzają w swoim życiu, tym większy chaos odczuwają w swoich sercach i głowach.

Hirokazu Koreeda przekuwa historię rodem z pierwszych stron gazet w mądrą, wzruszającą refleksję nad ojcostwem i wyjątkową relacją ojca z synem.

Film zmusza nas do zatrzymania się w pędzie praca-dom i zastanowienia nad fundamentalnymi pytaniami:
- Co czyni z nas dobrych rodziców?
- Czy więzy krwi wystarczą, czy też na miłość dziecka trzeba sobie zapracować?
- A co najważniejsze, jak – w czasach pośpiechu, nadmiernych wymagań i stresu – wychowywać swoje dziecko, aby było szczęśliwe?

W imieniu Fundacji Ojcostwo Mistrzostwo i wytwórni Gutek Film szczerze zapraszamy Was do niezwykle klimatycznych kin studyjnych Gutek Film już od 13 czerwca 2014.

Zwiastun filmu

Jak ojciec i syn_opis filmu

Komentarz Fundacji do filmu

 

 

 

Skomentuj